Stupně rozvoje Pathfindera

V 90. letech byly v Klubu Pathfinder výbornou pomůckou pro práci s dětmi tzv. "Stupně zdatnosti“. Děti měly svůj "pas Pathfindera", do kterého si vlepovaly nálepky po zvládnutí nějakého tématu nebo dovednosti. Témata byla rozdělena podle náročnosti do několika stupňů.  Na tento úspěšný program navazuje inovovaný projekt STUPNĚ ROZVOJE PATHFINDERA - SRP.

 

SRP - Cesta Pathfindera

Cesta Pathfindera pokrývá minimálně tři roky náplně činnosti dětí ve věku 10 - 15 let, a to se stupňující se náročností (S - obtížnost svišť, R - rys, P - puma). Navazuje svým zaměřením a obsahem na program pro mladší školní věk, nazvaný Let kolibříka . Témata jsou zpracována v metodice pro vedoucí oddílů nazývané SRP. Děti mají svůj sešit, do kterého si zaznamenávají formou nálepek zvládnutá témata SRPu. Mohou si zde lepit upomínkové samolepky z akcí nebo otiskovat razítka ze zajímavých míst. Opět se jedná o témata zaměřená na rozvoj dítěte po duchovní, duševní, tělesné i sociální stránce.

  

Kolibřík - Let kolibříka

Let kolibříka je program pro mladší školní děti. Jedná se o předstupěň Cesty Pathfindera. I zde je pro děti k dispozici sešit, ve kterém si formou vybarvování pírek označují zvládnutá témata Letu Kolibříka. Let kolibřía je rozdělen do tří stupňů obtížnosti - červeného, zaleného a modrého. Zvládnuté úkoly si děti označí vybarvením pírka odpovídající barvou. Jednotlivé stupně pak potvrzuje nálepka. Do sešitu si děti mohou také lepit upomínkové samolepky z akcí, otiskovat razítka ze zajímavých míst, nebo se např. také zapojit do sbírání "smajlíků", které jsou v našem případě obdobou, ve skautingu známých, "bobříků".  I pro Let kolibříka mají vedoucí k dispozici přehlednou metodiku, zde nazývanou Kolibřík.

Sešit Letu kolibříka- obalKolibřík - úvod

 


Toplist InternetLink.cz CZIN.eu katalog odkazů Klikni.eu TOPlist