Tábor - Cesta do středu země 2013

19.07.2013 16:54

 

Týdenní tábor Východního Větru 7.-14. 7. 2013 - Malý Mlýnek u Světlé nad Sázavou

 

Letos se ve Východní Větru konal týdenní tábor pro začínající táborníky. Na tábor tak mohly jet i děti, které by na dvou týdenní tábor nejely. Děti byly rozdělené do 4 družin (Lvi, Dinoši, Bílí tygři, Cipísci) po 8 - 9 členech. Mimo to se tábora účastnily ještě malé děti - družinka pulců, které měly svůj samostatný program vedený Koblížkem, Mácou a dalšími maminkami. Vedoucím tábora byl Roman Buchtel alias Růža.

Tématem tábora byla kniha Cesta do středu země od Julesa Verna. Táborovku pro nás připravovala kamarádka Evita - učitelka momentálně z Liberce. Každý den nás čekalo množství úkolů, zajímavých i zábavných her. Museli jsme tak například vařit polévku na ohni z ingrediencí, které jsme si nejdříve museli vysloužit plněním různých úkolů, jako např. sbíráním šišek. Všem se velmi líbilo přespávání pod širákem v lese. Během usínání jsme tak mohli sledovat poletující světlušky a hvězdy nad hlavou. Naše cesta do podzemí nebyla jen pomyslnná. Do skutečného podzemí jsme se podívali ve světlé nad Sázavou, kde jsou pod městem pradávné podzemní chodby.

Mimo celotáborové hry probíhalo také lovení bobříků - Bobřík síly, mrštnosti, odvahy, mlčení, hladu, ušlechtilosti a bobřík bosák. Nejtěžším z nich se nakonec ukázal být bobřík mlčení, kterého ulovily jen tři děti (dva z nich Míša a Vojta z Majáku).

Další náplní tábora bylo pravidelné plnění povinností, jako je úklid tábora, pomoc v kuchyni, zapisování do kroniky a noční hlídky (hlídka Bílých tygrů chytila při své hlídce někdejšího účastníka táborů VV Pécu, který se snažil ukrást nám vlajku).

 

 

    

 

 


Toplist InternetLink.cz CZIN.eu katalog odkazů Klikni.eu TOPlist