Trhová Kamenice 2015 - piráti

16.06.2015 22:25

 

12. – 14. 6. 2015 oddíl Maják Pardubice vyrazil na výpravu k lomům u Trhové Kamenice. Tentokrát byl témat víkendu souboj s piráty.

Ocitli jsme se v říši ostrovního království. Byly doby, kdy se v této říši žilo velice spokojeně. Lidé žili životy naplněné láskou, spokojeností a vždy se těšili na každý další den. Jejich štěstí spočívalo v tom, že znali tajný pradávný recept. Pravidelně pili nápoj, který jim do srdcí vléval vzájemnou lásku, toleranci, respekt, odpuštění, radost ...

 To se však jednoho dne změnilo. Ostrovní království napadli piráti, kteří ukradli královský poklad, ale hlavně tajný pradávný recept na lektvar radosti. Lidé začali být nemocní zlobou, začali být k sobě nepřátelští a lhostejní.

Naštěstí tam byly děti z Majáku, které se nebály pirátům postavit. Podařilo se jim zachránit Sofinku, kterou piráti unesli, dokázaly na kánoi nalézt díly mapy a zjistit tak, kam piráti ukryli poklad a nakonec ho dokázaly i s receptem najít. V závěrečném divokém boji byli dětmi piráti přemoženi. Pak děti vyrobily podle receptu tajemný lektvar a s jeho pomocí se vše vrátilo do správných kolejí. Dokonce i piráti se díky němu polepšili a litovali svých zlých činů.

Kromě boje s piráty jsme si užili koupání v čisté, ale studené vodě lomu, zastříleli si z luku, předvedli jsme si scénky na motivy některých biblických přísloví,  poslechli jsme si přednášku o zvířatech místních lesů, udělali jsme si táborák a během deště si zahráli deskové hry. Celým víkendem nás také provázel příběh o Danielovi, který si uchoval naději, víru a dobré návyky i v nepřátelském zajetí.

Výprava se vydařila a nepokazily nám ji ani vydatné sobotní bouřky. Těšíme se na další.

 

 


Toplist InternetLink.cz CZIN.eu katalog odkazů Klikni.eu TOPlist