Tábor Doly 2016 - K2

15.08.2016 12:47

Letošní tábor Výchoního Větru pro mladší děti byl celý zaměřený na výstup na horu K2. Tuto celotáborvou hru pro nás připravila Darja.

Naše táborová základna se tedy stala něčím jako výcvikovým i základním táborem, kde děti musely prokázat sílu, zdatnost vytrvalost a vše ostatní, co správný horolezec usilující o dobití tak náročné osmitisícovky, jakou hora K2 je, mít. O výstup na K2, po rozdělení do družin, děti usilovaly jako 4 národní výpravy zastupující Ameriku, Austrálii, Kanadu a Madagaskar.

Každý den jsme kromě táborových povinností, jako jsou příprava dřeva a oheň, pomoc v kuchyni, úklid tábora, hlídky, psaní kroniky apod. museli také plnit různé úkoly, které nás měly připravit na samotný výstup. Museli jsme si na tento náročný a nákladný podnik také zajistit dostatek financí a naučit se vše potřebné.

Při jedné z prvních etap táborové hry se stala nepříjemná věc, kdy na vedoucí týmu Ameriky Mácu spadla ze stromu silná suchá větev, která jí rozbila hlavu. Mácu odvezla záchranka do chrudimské nemocnice, kde ji ránu sešili. Naštěstí neměla ani otřes mozku, a tak se mohla za námi vrátit na tábor.

Samotný výstup na horu K2 proběl ve dvou dnech. V čtvrteční podvečer jsme se s potřebným vybavením vypravili na předem udané pozici, odkud jsme druhý den ráno po jednotlivých týmech vyráželi na závěrečný výstup. První se cíli vydrápal Madagaskar, ostatní družiny se cestou spojily v jednu velikou výpravu později nazvanou „Spojené státy Kanadsko-Australsko-Americké neboli KAA“.

Letošní horolezecký tábor se nám moc líbil a už se těšíme na příští rok.

 

 

 


Toplist InternetLink.cz CZIN.eu katalog odkazů Klikni.eu TOPlist