Tábor 2015

19.07.2015 21:59

*Tábor Východního Větru
Doly* 12. - 19.7. 2015

Letošní tábor Východního Větru - východočeské oblasti klubu Pathfinder se konal poprvé na novém místě v Dolech u Luže. Nové tábořiště leží na krásné louce na soutoku řek Krounky a Novohradky, ve kterých jsme se díky krásnému počasí, často koupali a osvěžovali.

Tématem letošní celotáborové hry byla knížka Johna a Cindy Trentových - Strom Pokladů...

Čtyři kamarádi - lev, vydra, zlatý retrívr a bobr slaví narozeniny společně. Moudrá sova je obdaruje mapou, která je má dovést ke Stromu pokladů. Po cestě postupně vyplouvají napovrch různost jejich povah. Kamarádi se snaží své odlišnosti tolerovat a využít je ve prospěch svého úkolu. Spo­lečně se čtyř­mi zvíř­e­cí­mi ka­ma­rá­dy tak děti na táboře podnikly dob­ro­družnou ces­tu. Plni­ly různé úko­ly, aby získ­aly čtyři klí­če, kte­ré by je za­ved­ly ke stro­mu pokla­dů. To důležité, co jsme při tomto napínavém a veselém pátrání získali, bylo zjištění, že kaž­dý má ji­né přednos­ti a bez vzáj­em­né spo­luprá­ce je těžké do­jít k ­cíli. 

Kromě pátrání po klíčích a hledání stromu pokladů, podnikli děti se svými vedoucími celodenní výlet do Pivnické rokle, kde se někteří odvážili podívat do útrob tajemné jeskyně, která se v této úzké křivolaké skladní rokli nachází.

Navštívila nás také Diana Šlechtová se svou kamarádkou a svými koňmi. Dozvěděli jsme se tak některé zajímavé věci o těchto krásných zvířatech, mohli si je pohladit a někteří se směli i svézt.

Na táboře opět nechybělo lovení bobříků, které je pro děti vždy velkou výzvou v překonávání sama sebe, ať již ve svém strachu, síle, pohodlnosti nebo třeba hladu.

Během tábora se děti podle svých zájmů rozdělily do několika skupin, ve kterých pak měly možnost učit se nové věci nebo se v nich zdokonalovat. Vznikla tak skupinka keramiky, hudební kroužek, dramatický kroužek, skupinka sportovních her a skupinka kreslení. Výsledky týdenních aktivit a učení se, děti v závěru tábora prezentovaly během vystoupení v nedaleké léčebně v Košumberku. Díky snaze a svému nadšení si děti vysloužily potlesk a pochvaly od diváků i zpovzdálí přihlížejících pacientů nebo návštěvníků léčebny.

Vyvrcholení tábora a hlavně celotáborové hry proběhlo na zřícenině hradu Košumberk. Tam děti našly strom pokladů a zjistily, že tím největším pokladem je jeden každý z nás a naše vzájemné přátelství.

 

 


Toplist InternetLink.cz CZIN.eu katalog odkazů Klikni.eu TOPlist