Sněženka 2018

25.03.2018 15:52

Sněženka 2018 - Velká pardubická
 

"Veškerou svoji sílu poznáš podle překážek, které dokážeš zdolat."

 

Letošní Sněženka, kterou pravidelně pořádá Východní Vítr se tentokrát konala v Pardubicích. A protože Pardubice jsou nedílně spjaté s dostihy, stala se náplní našeho společného víkendu Velká pardubická. Díky Jirkovi, který program připravil, jsme si tak mohli užít spoustu zábavy ve znamení koní a překonávání překážek.

V pátek večer jsme se rozdělili do družinek, v sobotu dopoledne jsme pak přemýšleli nad biblickými verši a tím, jak některá témata mohou souviset s dostihy, žokeji a závoděním. Každá družinka vymyslela krátkou scénku na zvolené téma. Před obědem jsme se pak ještě zamýšleli spolu s Tomášem.

Po dobrém obědě nás už čekala odpolední kvalifikace do hlavního dostihu. Na stanovištích si jednotlivé družinky musely vydělat peníze na startovné, získat dostihové vybavení nebo třeba potravu pro koně. V parku pod vinicí pak proběhl kvalifikační závod, který dal některým opravdu zabrat. Ani večer se nikdo nenudil, protože jsme se vypravili do nedaleké školní tělocvičny, kde jsme si mohli zahrát různé hry a pobavit se na sportovním náčiní.

V neděli ráno jsme se dobře nasnídali a také si jako obvykle zazpívali a nějaký čas věnovali povídání a zamýšlení se. Nejvýznamnější částí nedělního programu však byl hlavní dostih, který se konal v nedalekém lese. Závodní trať byla dlouhá 1,3 km a vedla lesem přes různé přírodní překážky výmoly a skoky. Družinky běhaly postupně na čas. Děti i jejich vedoucí museli vynaložit všechnu svou rychlost, vytrvalost a šikovnost, aby tento obtížný závod zvládli a dokončili. Tak jak je tomu v každém závodě, i v našem pathfinderovském dostihu byli vítězové a poražení. Důležité však nebylo to, kdo vyhrál, ale fakt, že jsme všechny překážky překonali s odhodláním a radostí.

Akce končila obědem, který pro nás, tak jako ostatní jídla, uvařily ochotné maminky a tety. Z letošní Sněženky jsme si spolu s fajn zážitky odvezli také hezký dárek v podobě malého hlavolamu, který nám tak může stále připomínat, že je třeba se nevzdávat.

 

Fotky ze Sněženky 2018


Toplist InternetLink.cz CZIN.eu katalog odkazů Klikni.eu TOPlist