Sněženka 2014 Náchod

03.04.2014 20:43

Sněženka 2014 se konala v Náchodě a to v DDM Déčko. Tento dům dětí a mládeže sídlí ve vile po někdejším továrníkovi Josefu Bartoňovi.

A právě život Josefa Bartoně byl inspirací pro celý víkend. Tento člověk se z chudého barvíře vypracoval na bohatého továrníka. Ve svém životě zažil časnou ztrátu rodičů, požár ho připravil o živnost, přesto se nevzdal, začal znovu a vypracoval se na jednoho z nebohatších lidí v širokém okolí. Díky svému přístupu k penězům a bohatství si později dokonce vysloužil rytířský titul. Pan Bartoň totiž své jmění využíval pro blaho obyvatel Náchodska. Nechal postavit sirotčinec, nemocnici a mnoha dalšími činy ukazoval na to, že i bohatý člověk může ve svém životě ctít skutečné životní hodnoty. Od Pana Bartoně jsme se tedy naučili, že je v životě důležité vždy znovu a znovu vstát a jít dál a také, že úspěch a bohatství je darem, se kterým je třeba zacházet moudře. To jsme si ostatně ověřili i na povídání o životech některých biblických postav, jako byl např. Josef, Job nebo Šalamoun.

Celý víkend děti plnily různé úkoly, za jejichž zvládnutí vždy dostávaly odpovídající obnos peněz. Děti si tedy zkoušely, co to znamená dělba práce, prověřovaly své znalosti z výroby látek, zkoušely si jejich barvení, dozvěděly se, že i Bible svými radami může napomoci k úspěchu v životě. Také se měly možnost seznámit s některými náchodskými stavbami, o kterých musely zjišťovat různé informace.

Na letošní Sněžence se nás sešlo více než 70, což bylo pro organizátory jistě radostné, ale o to náročnější. Hra i další program se povedly, jídlo nám chutnalo. Všem, kteří se na přípravě a organizaci Sněženky v Náchodě podíleli, tedy patří velký dík.

 

 

 

 

 


Toplist InternetLink.cz CZIN.eu katalog odkazů Klikni.eu TOPlist