Sněženka 2012 - Chotěboř

23.04.2012 08:27

Rok se s rokem sešel a je tu další Sněženka - akce pro děti pořádaná oblastí Východní Vítr. Ve dnech 30.3. - 1.4. 2012 jsme tedy ve složení Sofie, Matýsek, Adam, Ondra, Jirka a Zdenda vyrazili dvěma auty do Chotěboře, kde se v domě dětí a mládeže akce konala.

Rázem jsme se ocitli mezi mnoha dalšími malými zaměstnanci firmy Sněženka, která se však ocitla ve finančních problémech, proto byl majitel firmy nucen peníze si půjčit u bohatšího podnikatele. A protože jsme na tom s penězi byli špatně i my zaměstnanci, půjčil náš zaměstnavatel na oplátku trochu pěněz i nám. 

Celá hra se samozřejmě skládala z několika etap, při kterých jsme museli plnit různé úkoly. Museli jsme například s mapou v ruce hledat zkryté zprávy roztroušené po celé Chotěboři. Každá zpráva obsahovala nějaký úkol, hádanku nebo otázku. Kdo v daném časovém limitu našel a správně vypracoval co nejvíce nalezených úkolů, získal také nejvíce bodů. 
Pozorný účastník mohl brzy odhalit, že námětem ke hře se stal příbeh, který si každý může přečíst v bibli v knize Matouš 18:23-35. Tématem celé Sněženky bylo tedy ODPUŠTĚNÍ. O tom byla hra, ale i třeba zamyšlení pastora naší oblasti Samuela Vaňka.

Maják na této Sněžence slavil úspěch. Jako členové Majáku jsme byli rozděleni do dvou družin spolu s dětmi z jiných oddílů. Naše družinky se jmenovaly " Škodovky" a "Žraloci". Škodovky se umístily na prvním a Žraloci na druhém místě.
Akci připravila kamarádka Gabča Mandlová se svým týmem a myslíme si, že se jim to moc povedlo. Letošní Sněženky se zúčastnilo kolem 30 dětí, přijel nás navštívit i Dawy - David Čančík vedoucí klubu Pathfinder v ČR, který si pro nás připravil zajímavé povídaní. O naše prázdné žaludky se staral vedoucí oblasti Východní Vítr a skvělý kuchař Pavel Mandl.

Všem, kteří se na přípravě akce podíleli moc děkujeme a těšíme se na další.

Za Maják sepsal Zdenda

 

 

 

 


Toplist InternetLink.cz CZIN.eu katalog odkazů Klikni.eu TOPlist