Retro 2016 - Košťálovská expedice

13.10.2016 22:14

Letošní Retro se konalo 8. a 9. října v Košťálově. Košťálov je vesnice ležící v údolí  mezi Semily, Jilemnicí a Lomnicí nad Popelkou. Z kopců nad vesnicí je na jednu stranu krásný výhled na Český Ráj s jeho dominantou horou Kozákov a při pohledu na druhou stranu se můžete pokochat vrcholky našich nejvyšších hor Krkonoš. Při naší návštěvě tohoto kouzelného kraje byly vzdálené krkonošské hřebeny pocukrované sněhem.
Střechu nad hlavou jsme díky kamarádce Monče, která Retro připravila, nalezli v místní Sokolovně.

Náplní víkendu bylo hledání tajemné zříceniny místního hradu Košťálova, v jehož zdech měla dodnes pobývat a strašit bílá paní.

Páteční večer jsme zakončili návštěvou místního kostela. V sobotu dopoledne daly děti průchod své fantazii při kreslení svých představ o podobě zříceniny, a potom k nám moudře promlouval náčelník Růža. Odpoledne jsme se všichni vypravili hledat indicie, které nám měly později pomoci při pátrání po hradu. Indicie hledala každá ze čtyř družin, do kterých byly děti rozděleny, na jiné cestě směřující do společného cíle – na místo kde nás čekala svačina a o kousek dál krásný rozhled do kraje. Sobotní večer jsme trávili při vzpomínání na tu část prázdnin, kterou jsme trávili na jednom z táborů pořádaných Východním Větrem, promítali jsme si fotky a videa, díky kterým jsme si mohli připomenout prožité okamžiky a podívat se na to, jak se měli kamarádi, na jiných táborech.

V neděli dopoledne jsme podle v sobotu získaných informací, nalezli místo, kde se zarostlé mezi stromy skrývaly rozvaliny hradu. Dříve než jsme se k nim vypravili, musely ještě děti připravit kouzelný lektvar ze zaručeně čarovných ingrediencí a vzít ho s sebou, aby tím vysvobodily bílou paní. Ta se dětem za jejich pomoc odměnila tím, že jim rozdala zlato z pokladu, který po dlouhá léta mezi zdmi košťálovského hradu střežila.

Moc děkujeme Monče, že pro nás celý víkend zajistila a vše připravila. Těšíme se na další setkání.

 

 

 


Toplist InternetLink.cz CZIN.eu katalog odkazů Klikni.eu TOPlist