Retro 2013

30.09.2013 21:43

Retro 2013 se konalo v krásném prostředí táborové základny Domino v Březinách nedaleko Luže. Z Majáku jsme se tam vydali ve složení Zdenda a Jirka coby vedoucí a z dětí to byly Sofie, Hanička, Matýsek, Adam a Ondra.

Páteční večer jsme si společně zahájili akci, zazpívali si a dívali se na film o Nickovi Vujicicovi. Sobotní ráno jsme vztyčili vlajku klub Pathfinder a dopoledne nás pak čekala hra v lese - hledání částí indicií, ze kterých se každá ze tří družin dozvěděla, jaký Biblický příběh má následně pantomimicky ztvárnit. Po skvělých divadelních výkonech jsme se zamýšleli spolu se Samem nad tím, co je to nemoc duše a jak můžeme my všichni druhým v takových chvílích pomoci. Dozvěděli jsme se, že můžeme podávat léky např. v podobě pohlazení, naslouchání, lásky nebo třeba odpuštění. Po dobrém obědě, který pro nás připravila Jana Řádková, a po poledním klidu, jsme se vydali na cestu k rozhledně Borůvce. Výhled z ní byl překvapivě hezký, čemuž přispělo i slunečné počasí. Pak jsme pokračovali v cestě až k Předhradí, kde jsme na louce u vyhlídky na hrad hráli zajímavou a překvapivě náročnou hru, co pro nás připravil David Čančík. Cestou zpět už jsme měli celkem hlad, takže nám opravu přišly vhod párky, které jsme si po návratu do základny opekly na ohni.

Neděle byla poměrně dobrodružná. Po krátké instruktáži o první pomoci se družinky vydaly na cestu po fáborcích. Čekalo je několik stanovišť, kde děti prokazovaly, co o první pomoci vědí. Cílem cesty byla rokle Pivnice. Je to divoké a krásné místo s příkrými skalními stěnami. Odvážnější z nás si mohli na chvilku zahrát na speleology a s baterkou v ruce prozkoumat místní jeskyni.

No a po návratu do tábora už nás čekal oběd, vyhlášení výsledků a bohužel také i loučení a odjezd. Jako upomínku si každý odvezl krásnou barevnou svíčku s nápisem Retro 2013.

Všem organizátorům moc děkujeme a těšíme se na další akci.

 

Zdenda

 

 


Toplist InternetLink.cz CZIN.eu katalog odkazů Klikni.eu TOPlist