Přespávání v klubovně

01.01.2013 11:59

V sobotu 15. 12. 2012 jsme se sešli v prostorách sboru CASD v Labské ulici s rodiči a kamarády ke hraní deskových her. Po skončení, když jsme si dost pohráli, sešli jsme se v klubovně v prvním patře, abychom si zahájili naši víkendovku.
Akce začala čtením       dopisu      , který nám jakoby zaslal Jirka Dražan, hlavní hrdina knihy Jaroslava Foglara Přístav volá. V dopise nám vyprávěl, že kdysi prožil zajímavé dobrodružství, které změnilo jeho život, a že by nám rád předal to, co sám získal.
Podle pokynů v dopise jsme se tedy již za tmy vydali za první indicií, která byla ukryta u zámecké brány. Po chvíli hledání jsme v díře v zámeckých hradbách našli zprávu. Ta nás poslala na malé náměstí s nádrží na vodu. Po chvíli přemýšlení jsme se shodli, že se jedná o Přihrádek. A skutečně za jednou z laviček jsme, na tomto malém náměstí s kašnou, našli další zprávu, která nám radila vyhledat starou kamennou budovu s věžičkou a hvězdou na ní. Jednalo se o kostel sv. Bartoloměje. U jeho bočního schodiště byla ukryta další zpráva. Ještě, že si někteří z nás prozíravě vzali baterky, ty nám byly v té tmě velkou pomocí. U sochy vojáka v blízkosti Tyršových sadů byla ukryta 4. zpráva a 5. byla v průchodu pod Zelenou Bránou. To jsme se již blížili k cíli naší noční výpravy. Přes vánočně osvětlené Pernštýnské náměstí jsme se dostali pod klenbu v Pernštýnské ulici. Jedná se klenutý průchod pod domem, který jakoby střeží ocelový rytíř - sloupek s přilbicí. Zpráva, kterou jsme zde našli, ukrývala ještě něco dalšího - USB flash disk s nahrávkou příběhu Jirky Dražana a dalšími pokyny. K jejich otevření jsme ještě museli získat heslo. To bylo ukryté pod oknem domu U Jonáše.
Teď už jsme se mohli klidně vrátit do klubovny, kde na nás už čekala večeře, kterou pro nás připravily ochotné maminky. Venku nám pořádně vyhládlo, a tak nás k jídlu ani nikdo nemusel dlouze pobízet.
Po večeři a přípravě ke spánku jsme se rozhodli podívat se na obsah disku, který jsme objevili. Skutečně jsme pro přečtení pokynů potřebovali heslo. Ještě, že ho Jonáš bezpečně ukrýval a my ho našli. Jirka Dražan nám ve svých pokynech popřál, aby nám jeho příběh do života přinesl něco nového. Všichni jsme si tedy vlezli na zemi do spacáků a dali se do poslouchání napínavého příběhu. Podle pokynů od Jirky jsme si poslechli pouze dva díly a unavení usnuli.
V neděli ráno jsme se nasnídali a nedočkavě si pustili pokračování místy dramatického příběhu o pomstě, přátelství a odpuštění. Příběh o síle vůle a touze stát se lepším.
Když jsme si poslechli celý Jirkův příběh, někteří z nás se pod jeho dojmem rozhodli, že po dobu jednoho měsíce budou plnit "modrý život". To bylo totiž to hlavní, co nám chtěl, hrdina Foglarovy knihy Přístav volá, předat. Doufáme, že některé ze cností, které se během následujícího měsíce budeme snažit zachovávat, se stanou součástí našich životů napořád.
Další náplní nedělního dopoledne byla výroba adventního leporela, tedy obrázkové knížky o narození Ježíše Krista. Každý, kdo se tohoto úkolu zhostí odpovědně a do výroby obrázkové knížky zapojí veškerý svůj um, získá kolibří pírko za vlastní výrobek. Času nakonec bylo na výrobu málo, a tak děti dostaly za úkol ve výrobě pokračovat doma. Uvidíme, zda si někdo během vánočních prázdnin vzpomene a věnuje čas dokončení svého dílka.

 

 

 


Toplist InternetLink.cz CZIN.eu katalog odkazů Klikni.eu TOPlist