Milovy - Maják na ostrově šťastného života

10.06.2012 13:00

Ve dnech 24.-27. 5. 2012 se Maják, tak jako děti z knihy "Filip na ostrově šťastného života", vypravil pomoci lidem, které napadli nepřátelští a zákeřní Zlostníci. Akce se konala u Milovského rybníka v srdci Vysočiny. Většina účastníků na místo dorazila v pátek. Někteří dokonce již dopoledne, a tak využili čas procházkou k Drátenické skále (Dráteničky). Páteční večer jsme trávili u ohýnku a děti také na blízkém dětském hřišti. Další účastníci přijeli v sobotu ráno a někteří se k nám pouze na sobotu připojili a navečer zase jeli domů. Možná je odradila obava z chladné noci pod stanem, která ovšem neodradila správné kluky a holky z oddílu Maják.
Sobotní ráno jsme si, po neodkladných záležitostech jako je jídlo a osobní hygiena a rozcvička, vyprávěli hezký příběh o kozičce v nebezpečí a o tom, jak byla zachráněna. https://5b990345e5.cbaul-cdnwnd.com/34a08e05c7125046726cbf2559e1f670/200003468-e0e66e1ecb-public/Milovy%202012%20-%20191.jpg
Pak už nás ovšem navštívil náčelník šťastného ostrova s prosbou o pomoc. Naším úkolem bylo získat listiny šťastného života a za jejich pomoci vyhnat z ostrova zlostníky. Pro získání listin bylo nutno nejdříve splnit různé úkoly, jako byla chůze poslepu, poznávání předmětů hmatem, běh uličkou odvahy a pod. Za každý splněný úkol družina získala jedno heslo.
Po obědě se děti za doprovodu rodičů, kteří se celé výpravy účastnili i těch, kteří jen přijeli na návštěvu, vydaly na cestu pro listiny. Cesta byla vyznačena fáborky a byla stížena deseti úkoly. Zlostníci dětem připravili různá překvapení, jako např. rozházené odpadky po lese, které děti musely uklidit, chůze se svázanýma nohama, hledání svačinky, kterou Zlostníci poschovávali, plížení se lesem, aby nás Zlostníci neobjevili a pod. Cílem cesty byl skalní útvar Čtyři palice. Tam děti strážci listin sdělily hesla a našly ony důležité dokumenty s tajemstvími.
Druhý den ráno se pak strhla napínavá a divoká bitna se Zlostníky (Jirkou a Mírou), kteří drželi v zajetí bezbranné vesničany. Děti se na Zlostníky vrhly a za čtení listin šťstného života, je vyhnaly pryč. Následovalo rozdělení odměn a loučení s těmi, kteří museli jet domů.
Zůstalo nás pár, kteří jsme se ještě vydali na výlet k Malínské skále, kde jsme si vyzkoušeli lezení po skalách.
Během našich cest přírodou jsme se také mohli pod vedením Jirky trochu seznámit s geocachingem. Některé z nás tahle aktivita zaujala. Děkujeme. Všichni se už těšíme na další podobnou akci.

Fotogalerie k článku

 
 


Toplist InternetLink.cz CZIN.eu katalog odkazů Klikni.eu TOPlist