Lomy u Trhové Kamenice 2016

06.06.2016 22:09

Chata v Jezerní kotlině

 

První červnový týden náš oddíl Maják podnikl víkendovou výpravu k lomům u Trhové kamenice, kde jsme byli již potřetí ubytovaní v chatě zapůjčené od potápěčů.

Program byl tentokrát inspirovaný knihou J. Foglara Chata v jezerní kotlině, která je napínavá, dobrodružná a vypráví o velikém přátelství dvou chlapců.

    My jsme si tak mohli ochutnat něco málo z jejich dobrodružství na vlastní kůži. Hledali jsme ztracenou knihu, budovali jsme přístřeší v lese, kde jsme pak strávili noc, v lese jsme, tak jako kluci v knize, našli opuštěný kříž a hrob atd. Kromě toho všeho jsme ještě stříleli z luků, pluli na kánoi a na nafukovacím člunu, opékali jsme párky. Během soboty měla také zkoušku dětská kapela Lighthouse, která bude mít vystoupení příští sobotu v Pardubicích.

    Celý víkend nám byl motivací knihu Chata v jezerní kotlině si přečíst. Navíc jsme také nalezli vzkaz náčelníka indiánského kmene Krí Černého jaguára, který nám umožní v září se vydat na výpravu za indiánským pokladem, které se bude moci zúčastnit právě jen ten, kdo knihu do té doby přečte a doloží to zápisem.

 

 


 


Toplist InternetLink.cz CZIN.eu katalog odkazů Klikni.eu TOPlist