Hledání dávného tajemství

23.04.2012 15:36

Jarní oddílová výprava - neděle 22.4.2012.

Vyrazili jsme ráno vlakem do Chocně, kde na nás čekal vedoucí Roman. V Chocni jsme se dozvěděli, že jakýsi strážce dávného tajemství je ochoten nám toto vzácné poselství předat, pokud získáme heslo, které tajemství chrání a dojdeme-li dle mapy do Brandýsa nad Orlicí. Pro získání hesla bylo ovšem nutno splnit několik méně či více náročných úkolů, které měly prověřit naši odvahu, odhodlání, kamarádství, důvtip a moudrost, důvěru či schopnost uchovat si naději. Mezi úkoly, které děti cestou do Brandýsa plnily, byl například pád důvěry, při kterém se měly se vzpřímeným tělem zkácet z lavičky do rukou vedoucích, nebo třeba hledání odpovědí na různé hádanky, hledání rozdílů na obrázcích, chůze pozadu, skákání nebo běh cvalem. Odvahu za oddíl prokázal Adam, když se nechal na laně spustit do Čertovy rokle u Brandýsa pro zprávu. Nutno podotknout, že tohoto dobrodružství chtivých bylo více. Za plnění úkolů děti získávaly indície, ze kterých se jim pak podařilo vyluštit ono důežité heslo. Na základě zprávy vytažené z rokle děti odhadly, že strážce nás bude čekat někde u zříceniny brandýského hradu, a tak naše kroky vedly právě tam. Strážce dávného tajemství nás čekal v hradním sklepení. Děti za ním jednotlivě chodily, a po sdělení hesla od něho získaly pamětní medaili, čokoládové mince a hlavně listinu s dávným tajemstvím. 

Po té už nám zbývalo pouze dojít na nádraží, odkud jsme se vydali zpět do Pardubic. Celá výprava se snad všem, i přes několik dešťových přeháněk a cca 10 km v nohách, libíla. Cestu z Chocně do Brandýsa můžeme všem doporučit na příjemný výlet. Značená turistická trasa vede podél řeky Orlice a blízká trať dětem poskytuje vítané zpestření v podobě mnoha projíždějícíh vlaků. Příroda je zde hezká. Všem, kdo se do těchto míst vydají, nabízí pohledy na řeku, pastviny, skály i lesy.Indicie a heslo

Bylo příjemné, že se na nás přišel podívat a nějakou dobu s námi strávil někdejší člen oddílu Maják, pozdější vedoucí Východního Větru a v současnosti ctihodný pan kazatel, manžel a tatínek Roman Buchtel, který byl zrovna v Brandýse na návštěvě.

Už se těšíme na další výpravu.

 

 


Toplist InternetLink.cz CZIN.eu katalog odkazů Klikni.eu TOPlist